Про обов'язок оплачувати аліменти після розлучення

. Опубликовано в Статьи партнеров

Про обов'язок оплачувати аліменти після розлучення

Народження дитини відбувається за участю обох батьків: тата і мами. Рішення народити маленьку дитину зобов'язує їх виростити її та забезпечити всім необхідним.

Бувають випадки, коли відносини між батьками псуються, але зобов'язання по вихованню дітей все одно залишаються за обома сторонами. Але найчастіше, діти втрачають не тільки любов і турботу одного з батьків, а й матеріальне забезпечення.

Як правило, це відбувається у випадках, коли зобов'язання даної категорії взагалі не встановлюються, або той з батьків, хто проживає окремо, просто не бажає їх виплачувати після розлучення. Детальніше про способи розірвання шлюбу можете почитати на цьому сайті.

Обов'язок сплачувати аліменти

Згідно із законодавством жоден з батьків після розлучення не звільняється від відповідальності за добробут та виховання дітей. Аліменти повинні оплачуватися до досягнення дитиною вісімнадцяти років, а також в період його навчання в навчальних закладах будь-якої акредитації.

Аліменти на дитину-інваліда також виплачуються до досягнення ним повноліття. Даний термін може бути продовжений за рішенням суду на підставі заяви дитини даної категорії. У разі встановлення 1-ї групи інвалідності, на отримання аліментів має право розраховувати сторона, що здійснює догляд за дитиною.

У процесі розлучення між батьками може бути укладено угоду про аліменти, в якому чітко обумовлюють суму аліментів, умови і порядок їх виплат. Подібну угоду укладають письмово і засвідчують у нотаріуса.

Як стягуються аліменти?

Якщо ж виплати не проводяться, необхідно стягнути аліменти в судовому порядку. Для звернення до судових інстанцій складається позовна заява, яка подається разом з пакетом документів: ксерокопія паспорта заявника, копія свідоцтва про народження дитини, копія свідоцтва про розірвання / укладення шлюбу і довідка про склад сім'ї.

Заява про стягнення аліментів в наказовому порядку розглядають без присутності відповідача, якого сповіщають про рішення суду виконавчим листом за допомогою поштового повідомлення.

Виконавчий лист з рішенням суду також направляють за місцем роботи. Якщо ж звернення за стягненням аліментів не було проведено відразу ж за фактом розірвання шлюбу, яка заявляє сторона має право на їх компенсацію за весь минулий період.

Як правило, аліменти утримують із зарплати за місцем роботи в триденний термін після її виплати. При звільненні людини адміністрація організації зобов'язана повідомити це судовому виконавцю.

Аліменти стягуються практично з усіх доходів громадян, будь вони постійними або разовими. Погано тільки, якщо боржник зарплату отримує неофіційно - в таких випадках аліментів від доходу домогтися неможливо.

Щоб отримати більше корисної інформації про порядок стягнення, послуги адвоката і видах зобов'язань по аліментах перейдіть на цю сторінку.