Чоловічі вишиті сорочки: найкращий колір від ukrglamour.com.ua

. Опубликовано в Красота

Чоловічі вишиті сорочки: найкращий колір

Чоловічі вишиті сорочки

Вибір сучасних вишиванок на вражає великою кількістю моделей, орнаменту, технік вишивання, тощо. Серед них і жіночі сорочки та сукні, чоловічі вишиті сорочки (див. тут ukrglamour.com.ua), вишиваний одяг для дітей. Часом дуже нелегко зробити вибір серед такого розмаїття.

Особливі труднощі з вибором виникають, коли хочеться придбати не тільки стильний та модний одяг, але ще й сильний оберіг від недобрих сил. Останнім часом популярності набувають вишиванки чорного кольору. Вони дуже гарні, практичні, але дехто вважає, що чорний колір є символом смерті, смутку, тому добра від такого одягу не буде.

Чорний колір – секрети символіки

Загальновідомо, що біле полотно, яке традиційно використовується для національних сорочок є символом життя, енергії, чистоти, уособленням Бога Творця. Червоний колір, що домінує у вишивці, символізує вогонь, насичене життя. Тож біла сорочка с яскравою вишивкою є класикою. Вона сприяє покращенню здоров’я, позбавляє депресії, притягує удачу.

Одвічне ж значення чорного кольору загубилося у віках, багато хто асоціює його зі смутком, смертю, бідою. Наші пращури зовсім не так ставилися до чорного. Вони сприймали його як символ мудрості, землі та багатства. Саме чорна сорочка переходила з покоління у покоління по чоловічій лінії для передачі накопиченого досвіду та знань.

Чорні вишиванки були не так поширені, як білі. Мабуть, це має й суто практичне пояснення – труднощі з фарбуванням. В деяких регіонах їх дійсно використовували в якості поховального одягу, але в інших мала поширення традиція ховати людину у білій весільній вишиванці.

Значну популярність чорний колір вишитої сорочки набув під час Другої Світової війни. Вона стала формою для багатьох українських повстанців, бо була практичніше за білу у окопних умовах та мала кращі маскувальні властивості.

Тож чорна вишиванка не є носієм негативної енергії, символом або передвісником смутку та неприємностей. Як і біла, вона оберігає свого власника, та допомагає йому у накопиченні досвіду. Окрім того, такі речі є дуже практичними для повсякденного користування, та до того ж мають дуже ефектний вигляд.

Дехто помилково вважає чорні вишиванки сучасною стилізацією під старовину. Це не так, бо сорочки чорного кольору мають таке ж давнє походження, як і білі, тільки менш розповсюджені. Тож сьогодні вони зайняли гідне місце в гардеробах шанувальників етностилю.

Джерело: інтернет магазин вишиванок http://ukrglamour.com.ua.