Аліменти на утримання дружини

Аліменти на утримання дружини

Сімейні відносини це складна справа і все в більшій мірі залежить від того, які відносини склалися в конкретно взятій сім`ї. В залежності від цього сім`я може бути счасливою, або ж мати в своєму багажеві безліч труднощів. Вихожячи заміж дуже мало жінок думають про те яким стане її фінансовий стан після одруження, тому ніхто і не думає про заключання шлюбного договору. В Україні шлюбні договори не набули чинної популярності. А шкода, адже в ньому можна прописати безліч нюансів з якими жінка може зіштовхнутися і сумістному житті. Так, наприклад, можна прописати умови утримання дружини, в такому разі жінка завжди буде впевнена в тому, що її чоловік фінансово запезпечить її.

У випадку, коли договір не було укладено жінка не може бути впевнена в тому, що чоловік буде фінансово її запезпечувати. В таких випадках выдстоювати свої права можна через суд.

Аліменти на утримання дружини можуть виплачуватися як під час шлюбу, так і за умов його розірвання.

Щоб почати отримувати аліменти на утримання дружині необхідно подати позов до суду. Суд може забов`язати сплатити аліменти на утримання навіть колишньої дружини, але за умови:
у колишнього подружжя є діти до 3 років;
дружина займається доглядом за дитиною інвалідом до 18 років;
дружина піклується про дитину 1 группи інвалідності.

В таких випадках суд забов`язує платити аліменти на утримання дружини протягом усього життя дитини чи до смерті чоловіка.

Крім того чоловік має право припинити платити грошы на утримання колишньої дружини, якщо вона вийшла заміж.

В будь якому разі, для того щоб почати отримувати гроші на утримання жінці необхідно підготувати пакет документів, який зможе довести, що чоловік має матеріальну можливість, а сама жінка має право отримуватитакі кошти. Жінка може подати заяву в будь який час з того моменту як вона отримала тке право. Якщо колишньому подружжю не вдалося домовитися про розмір аліментів, то сумма аліментів буде встановлена в судовому порядку.

В такій ситуаціяї жінка повинна:

  • скласти заяву на аліменти та віднесті її до суду;
  • зібрати пакет документів, що підтвердив би можливість чоловіка сплачувати кошти, та підстави для отримання цих коштів дружиною.

Перелік документів, які потрібно подати до суду може змінюватися, тому необхідно попередньо уточнити необхідні документи.

Частіше за все в пакет документів входить:

  • свідоцтво про шлюб;
  • медична довідка;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • висновок щодо працездатності жінки;
  • довідка про доходи від обох сторін.

Всі документи подаються до суду.